ترجمه‎های کامران بزرگزاد

کتابهای نجوم و کیهانشناسی

سیاه‌چاله‌ها، کرم‌چاله‌ها و ماشین‌های زمان
مباحثی در کیهان‌شناسی و فیزیک نوین به زبان ساده
نوشته جیم الخلیلی

سال انتشار: 2007
تعداد صفحات: 350 صفحه
اندازه کتاب: 21x15 سانت
خرید نسخه پی‌دی‌اف : قیمت 9 هزار تومان

سیاه‌چاله‌ها، کرم‌چاله‌ها و ماشین‌های زمان”  دربردارنده مباحثی درباره کیهانشناسی و فیزیک نظری است که برای افراد علاقه‌مند، دانش‌آموزان و دانشجویان رشته‌های مرتبط که مایلند درمورد موضوعات مربوطه نوعی بینش مقدماتی را کسب کنند نگاشته شده. در قیاس با بیشتر کتابهایی که در این زمینه منتشر شده‌اند، نویسنده با سبک و سیاق مخصوص به خود سعی کرده مباحث را از زاویای جالبتری مورد بحث قرار دهد، و فروش بالای این کتاب نشان داده که در این کار موفق نیز بوده است.
ورود به صفحه کتاب

سیاه‌چاله‌ها، کرم‌چاله‌ها و ماشین‌های زمان، پشت سیاه‌چاله‌ها، کرم‌چاله‌ها و ماشین‌های زمان، جلو

جهان شگفت انگیز اعداد

نوشته یان استوارت

سال انتشار: 2016
تعداد صفحات: 450 صفحه
اندازه کتاب: 21x15 سانت
خرید نسخه پی‌دی‌اف : قیمت 12 هزار تومان

مانند دیگر کتابهای عمومی استوارت، او در این کتاب نیز تلاش می‌کند بسیاری از مفاهیم ریاضی را به زبان ساده بیان کند، و اینبار برای اینکار از اعداد کمک می‌گیرد. نام کتاب حاضر ”جهان شگفت‌انگیز اعداد“ است، ولی اینجا اعداد فقط بهانه‌ای هستند که به مفاهیمی بپردازد که در پشت این اعداد قرار دارند.
نمونه‌ای از بخش‌های کتاب
جهان شگفت انگیز اعداد، نوشته یان استوارت: ترجمه کامران بزرگزاد ایمانی جهان شگفت انگیز اعداد، نوشته یان استوارت: ترجمه کامران بزرگزاد ایمانی

چرا زیبایی واقعیت است؟
مروری بر تاریخ تقارن در ریاضیات
نوشته ینوشته یان استوارت

سال انتشار: 2012
تعداد صفحات: 500 صفحه
اندازه کتاب: 21x15 سانت
خرید نسخه پی‌دی‌اف : قیمت 9 هزار تومان

چرا زیبایی واقعیت است؟” از جمله کتابهای استوارت است که درباره تقارن در ریاضیات نوشته شده و بخوبی سیر تکامل این مبحث را از 4000 سال قبل تاکنون تشریح می‌کند. دراین کتاب تقارن و تجسم ریاضی آن در نظریه گروه‌ها، به شیوه‌ای ساده و با پرهیز از بکارگیری عبارات ریاضی پیچیده، با ذکر نمونه‌های تاریخی، هم در حوزه ریاضی وهم در حوزه فیزیک نوین، توضیح داده می‌شود.
ورود به صفحه کتاب

چرا زیبای واقعیت است، پشت چرا زیبای واقعیت است، جلو