ترجمه‎های کامران بزرگزاد

کتابهای کامپیوتر

مقدمه‌ای بر رمزنگاری و مبانی ریاضی آن

تالیف جاشوا هولدن

سال انتشار: 2017
تعداد صفحات: 450 صفحه
اندازه کتاب: 21x15 سانت
خرید نسخه پی‌دی‌اف : قیمت 14 هزار تومان

نام اصلی کتاب ”The mathematics of secrets“ یا ”ریاضیات اسرّار“ است. کتاب در رده مقدماتی طبقه بندی می‌شود و دانشجویان رشته‌های کامپیوتر، ریاضیات، الکترونیک و مخابرات، و کلاً علاقمندان این حوزه می‌توانند از آن استفاده کنند. قسمت قابل ملاحظه‌ای از این کتاب شامل تاریخ رمزنگاری است، که سیر تاریخی این علم را از عهد یونان باستان تا به امروز، که در عصر پسا-کوانتومی بسر می‌بریم، مرور می‌کند. کتاب کار خودش را با ساده‌ترین و قدیمی‌ترین نوع رمزنگاری، که رمزنگاری‌ جانشینی نامیده می‌شود، شروع کرده و در فصول آخر جدیدترین تکنیک‌های رمزنگاری نوین، که شامل رمزنگاری منحنی بیضوی و رمزنگاری‌های کوانتوم-پایه است، را نیز توضیح می‌دهد.
نمونه‌ای از بخش‌های کتاب
مقدمه‌ای بر رمزنگاری و مبانی ریاضی آن: ترجمه کامران بزرگزاد ایمانی مقدمه‌ای بر رمزنگاری و مبانی ریاضی آن: ترجمه کامران بزرگزاد ایمانی

مقدمه‌ای بر پایتون
خودآموز زبان برنامه نویسی پایتون
نوشته بیل لوبانویچ

سال انتشار: 2015
تعداد صفحات: 550 صفحه
اندازه کتاب: 24x17 سانت
خرید نسخه پی‌دی‌اف : قیمت 13 هزار تومان

پایتون زبانی است که ساختار بسیار زیبایی دارد. در مقایسه با زبان‌های تفسیری، مانند Perl، PHP، Basic، و ... ساختار نحوی آن طوری است که آن را زیباتر جلوه می‌دهد. ولی تنها حُسن این زبان در زیبایی ظاهری آن خلاصه نمی‌شود. در طول سال‌ها بر قدرت پایتون افزوده شده و تقریباً در هر حوزه‌ای می‌توان از آن استفاده کرد، از پردازش داده‌های تجاری گرفته تا انجام محاسبات علمی، گرافیک، و بازی‌ها.
در این کتاب خواننده با برنامه‌نویسی پایتون آشنا می‌شود. کتاب با اصول مقدماتی پایتون شروع شده و به تدریج به مباحث پیشرفته‌تر می‌رسد.

نمونه‌ای از بخش‌های کتاب
مقدمه‌ای بر آموزش زبان پایتون: ترجمه کامران بزرگزاد ایمانی مقدمه‌ای بر آموزش زبان پایتون: ترجمه کامران بزرگزاد ایمانی

خودآموز سریع برنامه‌نویسی اندروید
پوشش دهنده اندروید 5 (لالی‌پاپ)
نوشته اُنر چنار

سال انتشار: 2015
تعداد صفحات: 300 صفحه
اندازه کتاب: 24x17 سانت
خرید نسخه پی‌دی‌اف : قیمت 10 هزار تومان

اندروید سیستم عاملی است که در همه جا دیده می‌شود، از تلفن‌های موبایل و تبلت‌ها گرفته تا تلویزیون‌ها، SetupBoxها، و اخیراً در دستگاه‌های پوشیدنی. شیوع این سیستم در جهان بیش از هر سیستم مشابه‌ای است و برنامه نویسان زیادی برای آن برنامه تولید می‌کنند. از زمان انتشار این کتاب، حدود 8 سال از ظهور اندروید می‌گذرد و در طی این مدت 5 نسخه عمده از این سیستم عامل توسط کمپانی گوگل منتشر شده است.
نمونه‌ای از بخش‌های کتاب
مقدمه‌ای بر آموزش زبان پایتون: ترجمه کامران بزرگزاد ایمانی مقدمه‌ای بر آموزش زبان پایتون: ترجمه کامران بزرگزاد ایمانی

خودآموز C++
آموزش  C++ ظرف یک ماه و صرف یک ساعت در روز

نوشته سیدارتا رائو

پوشش دهنده آخرین استاندارد C++11

سال انتشار: 2014
تعداد صفحات: 800 صفحه
اندازه کتاب: 24x17 سانت
خرید نسخه پی‌دی‌اف : قیمت 14 هزار تومان

این کتاب با اصول ابتدایی C++ شروع می‌شود. تنها چیزی که برای خواندن این کتاب لازم است اشتیاق به یادگیری C++ و کنجکاوی برای فهم  عملکرد آن است. آشنایی قبلی با این زبان می‌تواند مزیت مهمی باشد، اما پیش‌نیازی برای خواندن کتاب نیست. درصورتی که قبلاً C++ را یادگرفته‌اید، این کتاب می‌تواند بعنوان مرجعی بحساب آید که شما برای یادگیری ویژگیهای جدیدِ این زبان از آن استفاده می‌کنید.

نمونه‌ای از بخش‌های کتاب
خودآموز زبان C++: ترجمه کامران بزرگزاد ایمانی خودآموز زبان C++: ترجمه کامران بزرگزاد ایمانی