0

هوش مصنوعی مولد هوش مصنوعی مولد

ظهور هوش‌مصنوعیِ مولد و چَت‌جی‌پی‌تی


نویسنده: اوتپال چاکرابورتی، سامیت کومار، سومیا‌دیپ روی

سال انتشار نسخه انگليسي: 2023
سال انتشار ترجمه فارسي: 1402
تعداد صفحات: 270 صفحه
اندازه کتاب: 21x15 سانت
رده‌بندی کتاب: کامپیوتر
خريد نسخه پي‌دي‌اف : قيمت 35000 تومان

درباره این کتاب:
این کتب حاوی مطالب متنوعی درباره هوش مصنوعیِ مولد، و جدیدترین جلوه آن، یعنی چَت‌جی‌چی‌تی (ChatGPT) است. در این کتاب تلاش شده تا کاربردهای چَت‌جی‌چی‌تی در امور مختلف، از جمله تولید محتوا، تصحیح متون، خلاصه کردن متون، ترجمه زبان‌، آموزشِ الکترونیک، برنامه‌نویسی و کدنویسی، حل مسائل ریاضی، امور مالی، امور بهداشتی و پزشکی، امنیت سایبری، امور تحقیقاتی، و غیره توضیح داده شود.
بخشهای نمونه کتاب


رایانش کوانتومی رایانش کوانتومی

رایانش کوانتومی
و فن‌آوری‌های دگرگون‌کننده

نویسنده: احمد بنافا

سال انتشار نسخه انگليسي: 2023
سال انتشار ترجمه فارسي: 1402
تعداد صفحات: 230 صفحه
اندازه کتاب: 21x15 سانت
رده‌بندی کتاب: کامپیوتر
خريد نسخه پي‌دي‌اف : قيمت 31000 تومان

درباره این کتاب:
این کتاب فن‌آوری‌هایی را مورد بررسی قرار می‌دهد که در چند سال اخیر ظهور کرده‌اند، و همانطور که از عنوان کتاب پیداست، می‌توانند جهان را دگرگون کنند. سابقه برخی از این فن‌آوری‌ها، مانند رایانش کوانتومی، به حدود 40 سال قبل بازمی‌گردد، ولی کمتر از 10 سال است که از حوزه‌های نظری و آزمایشگاهی خارج شده و به قلمرو تجاری وارد شده‌اند. برخی از آنها مانند بلاک‌چِین (blockchain)، داده‌های کلان، رایانش ابری، فن‌آوری‌های پوشیدنی، و رایانشِ حسی نیز به قرن حاضر تعلق دارند، و در 10 سال اخیر شکوفا شده‌اند. برخی نیز مانند مِتاورس خیلی جدید هستند و به دو/سه سال اخیر باز می‌گردند.
بخشهای نمونه کتاب


آموزش  C# 9 و  .NET 5 ، مارک جی پرایس، ترجمه کامران بزرگزاد ایمانی آموزش  C# 9 و  .NET 5 ، مارک جی پرایس، ترجمه کامران بزرگزاد ایمانی

آموزش C# 9 و .NET 5
پوشش دهنده آخرین نسخه زبانC# (9.0)

نویسنده: مارک جی. پرایس

سال انتشار نسخه انگليسي: 2021
سال انتشار ترجمه فارسي: 1400
تعداد صفحات: 750 صفحه
اندازه کتاب: 21x15 سانت
رده‌بندی کتاب: کامپیوتر
خريد نسخه پي‌دي‌اف : قيمت 38000 تومان

درباره این کتاب:
این کتاب زبان C# را از سطوح ابتدایی آموزش می‌دهد، و یادگیری آن هیچ پیش‌نیازی جزء اصول مقدماتی کامپیوتر ندارد.
در مقایسه با خیلی از کتابهای پرحجم مشابه، این کتاب برای یادگیری اصول C# طراحی شده، و از دنبال کردن پروژه‌های طولانی و گیج کننده پرهیز می‌کند، و مثال‌های آن کوتاه و مفید هستند. با یک برنامه منظم روزانه، براحتی می‌توان این کتاب را در عرض 3 هفته تمام کرد.
بخشهای نمونه کتاب


مقدمه‌ای بر رمزنگاری و مبانی ریاضی آن: ترجمه کامران بزرگزاد ایمانی مقدمه‌ای بر رمزنگاری و مبانی ریاضی آن: ترجمه کامران بزرگزاد ایمانی

مقدمه‌ای بر رمزنگاری و مبانی ریاضی آن


نویسنده: جاشوا هولدن

سال انتشار نسخه انگليسي: 2017
سال انتشار ترجمه فارسي: 1396
تعداد صفحات: 450 صفحه
اندازه کتاب: 21x15 سانت
رده‌بندی کتاب: کامپیوتر ، ریاضیات
خريد نسخه پي‌دي‌اف : قيمت 37000 تومان

درباره این کتاب:
نام اصلی کتاب ”The mathematics of secrets“ یا ”ریاضیات اسرّار“ است. کتاب در رده مقدماتی طبقه بندی می‌شود و دانشجویان رشته‌های کامپیوتر، ریاضیات، الکترونیک و مخابرات، و کلاً علاقمندان این حوزه می‌توانند از آن استفاده کنند. قسمت قابل ملاحظه‌ای از این کتاب شامل تاریخ رمزنگاری است، که سیر تاریخی این علم را از عهد یونان باستان تا به امروز، که در عصر پسا-کوانتومی بسر می‌بریم، مرور می‌کند. کتاب کار خودش را با ساده‌ترین و قدیمی‌ترین نوع رمزنگاری، که رمزنگاری‌ جانشینی نامیده می‌شود، شروع کرده و در فصول آخر جدیدترین تکنیک‌های رمزنگاری نوین، که شامل رمزنگاری منحنی بیضوی و رمزنگاری‌های کوانتوم-پایه است، را نیز توضیح می‌دهد.
بخشهای نمونه کتاب


مقدمه‌ای بر آموزش زبان پایتون: ترجمه کامران بزرگزاد ایمانی مقدمه‌ای بر آموزش زبان پایتون: ترجمه کامران بزرگزاد ایمانی

مقدمه‌ای بر پایتون
خودآموز زبان برنامه نویسی پایتون

نویسنده: بیل لوبانویچ

سال انتشار نسخه انگليسي: 2016
سال انتشار ترجمه فارسي: 1395
تعداد صفحات: 550 صفحه
اندازه کتاب: 24x17 سانت
رده‌بندی کتاب: کامپیوتر
خريد نسخه پي‌دي‌اف : قيمت 37000 تومان

درباره این کتاب:
پایتون زبانی است که ساختار بسیار زیبایی دارد. در مقایسه با زبان‌های تفسیری،مانند Perl، PHP، Basic، و ... ساختار نحوی آن طوری است که آن را زیباتر جلوهمی‌دهد. ولی تنها حُسن این زبان در زیبایی ظاهری آن خلاصه نمی‌شود. در طول سال‌هابر قدرت پایتون افزوده شده و تقریباً در هر حوزه‌ای می‌توان از آن استفاده کرد، ازپردازش داده‌های تجاری گرفته تا انجام محاسبات علمی، گرافیک، و بازی‌ها. در این کتاب خواننده با برنامه‌نویسی پایتون آشنا می‌شود. کتاب با اصول مقدماتیپایتون شروع شده و به تدریج به مباحث پیشرفته‌تر می‌رسد.
بخشهای نمونه کتاب


خودآموز سریع برنامه‌نویسی اندروید: ترجمه کامران بزرگزاد ایمانی خودآموز سریع برنامه‌نویسی اندروید: ترجمه کامران بزرگزاد ایمانی

خودآموز سریع برنامه‌نویسی اندروید
پوشش دهنده اندروید 5 (لالی‌پاپ)

نویسنده: اُنر چنار

سال انتشار نسخه انگليسي: 2015
سال انتشار ترجمه فارسي: 1394
تعداد صفحات: 300 صفحه
اندازه کتاب: 24x17 سانت
رده‌بندی کتاب: کامپیوتر
خريد نسخه پي‌دي‌اف : قيمت 25000 تومان

درباره این کتاب:
اندروید سیستم عاملی است که در همه جا دیده می‌شود، از تلفن‌های موبایل و تبلت‌ها گرفته تا تلویزیون‌ها، SetupBoxها، و اخیراً در دستگاه‌های پوشیدنی. شیوع این سیستم در جهان بیش از هر سیستم مشابه‌ای است و برنامه نویسان زیادی برای آن برنامه تولید می‌کنند. از زمان انتشار این کتاب، حدود 8 سال از ظهور اندروید می‌گذرد و در طی این مدت 5 نسخه عمده از این سیستم عامل توسط کمپانی گوگل منتشر شده است.
بخشهای نمونه کتاب


خودآموز زبان C++: ترجمه کامران بزرگزاد ایمانی خودآموز زبان C++: ترجمه کامران بزرگزاد ایمانی

خودآموز ++C
آموزش ++ C ظرف یک ماه و صرف یک ساعت در روز، پوشش دهنده آخرین استاندارد C++11

نویسنده: سیدارتا رائو

سال انتشار نسخه انگليسي: 2014
سال انتشار ترجمه فارسي: 1393
تعداد صفحات: 800 صفحه
اندازه کتاب: 24x17 سانت
رده‌بندی کتاب: کامپیوتر
خريد نسخه پي‌دي‌اف : قيمت 38000 تومان

درباره این کتاب:
این کتاب با اصول ابتدایی ++C شروع می‌شود. تنها چیزی که برای خواندن این کتاب لازم است اشتیاق به یادگیری ++C و کنجکاوی برای فهم عملکرد آن است. آشنایی قبلی با این زبان می‌تواند مزیت مهمی باشد، اما پیش‌نیازی برای خواندن کتاب نیست. درصورتی که قبلاً ++C را یادگرفته‌اید، این کتاب می‌تواند بعنوان مرجعی بحساب آید که شما برای یادگیری ویژگیهای جدیدِ این زبان از آن استفاده می‌کنید.
بخشهای نمونه کتاب


اصول مقدماتی شبکه: ترجمه کامران بزرگزاد ایمانی اصول مقدماتی شبکه: ترجمه کامران بزرگزاد ایمانی

اصول مقدماتی شبکه


نویسنده: بروس هالبرگ

سال انتشار نسخه انگليسي: 2014
سال انتشار ترجمه فارسي: 1392
تعداد صفحات: 200 صفحه
اندازه کتاب: 24x17 سانت
رده‌بندی کتاب: کامپیوتر

درباره این کتاب:
آموزش اصول شبکه‌های باسیم و بیسیم، شامل: طراحی، تنظیم، آشنایی با سخت‌افزارهایشبکه و امنیت آنها. تنظیم پروتکل‌های شبکه و دسترسی‌ از راه دور.
بخشهای نمونه کتاب

گزیده‌ای از کتاب چرا زیبایی واقعیت است؟


مهندس معمولی و استاد عالی‌مقام
حالا دیگر تقارن یک ایده مبهم نبود که در قالب نظم، و یا احساس ظرافت و زیبایی یک اثر هنری تعریف شود. تقارن یک مفهومِ روشنِ ریاضی بود، با تعریفی محکم و منطقی. شما می‌توانستید روی تقارن‌ها محاسباتی را انجام دهید، و یا در رابطه با آنها قضایایی را اثبات کنید. یک شاخه جدید در ریاضیات بوجود آمده بود که نظریه گرو‌ها نام داشت. جستجوی بشر برای تقارن به نقطه عطفی رسیده بود. بهای قبول این پیشرفت، تمایل هرچه بیشتر به ”مفهومی فکر کردن“ بود. مفهوم گروه یک ایده انتزاعی (تجریدی) بود، مفهومی که باید آن را در ردیف مفاهیمی چون اعدا و اشکال جای داد. با حل مسائلی چون حل‌پذیری معادلات درجه پنجم، گروه‌ها ارزش خود را نشان داده بودند. بزودی معلوم شد با بهره‌گیری از همین نوع ایده‌ها می‌توان به بسیاری از مسائل قدیمی دیگر نیز رسیدگی کرد. شما در کارهای خود همیشه به نظریه گروه‌ها نیاز ندارید، ولی لازم است تا مانند آبل، گالوا، و دیگرانی که بعد از آنها آمدند، فکر کنید. و حتی در مواقعی که فکر می‌کنید در حال استفاده از گروه‌ها نیستید، آنها معمولاً در پس‌زمینه و بطور پنهانی کار خود را انجام میدهند. بیشتر ...